ביקור בפארק תעשיה מבואות גלבוע 10/7/2024 | סיוע הלשכה בנושאי רגולציה לעסקים בשעת חירום | חוק הקפאה והפחתה של דמי הבראה בשנת 2024 לשם תקצוב הטבות לחיילי מילואים | אפיק חשוב לאיתור עובדים במגוון תחומים וללא תשלום | הוקמה ועדת פיקוח לעניין פיטורים של מי ששירתו במילואים | צו הרחבה – תשלום שכר בשל נזק מלחמה ונזק עקיף (חרבות ברזל) | תקנות הביטוח הלאומי – שיפוי מעסיקים לגבי תקופת שירות מילואים שהוא שירות חירום | הגשת בקשות למענק לחודשים ינואר-פברואר 2024, עבור עסקים ביישובים מוטי תיירות או שחלו לגביהם הגבלות מחמירות | נפתחה האפשרות לבקש מקדמות לחודשים מרץ אפריל 2024, לעסקים ביישובי ספר בדרום ובצפון שפונו בעקבות המלחמה | תביעות לפיצויים במסלול מחזורים – ינואר-פברואר עבור עסקים ביישובים מפונים, בקו העימות בצפון ובאזור התגוננות גליל עליון | הארכת הקלות בהליך מתן פטור מהצגת אישור תקן רשמי לפי סעיף 2(ג)(2) לצו יבוא חופשי נוכח המלחמה עד 1 ביולי 2024 | מתן פטור זמני מהצגת אישור תקן רשמי (2ג2) לטובין המיועדים לסיוע מלחמתי או לתרומות עד ה-30 ביוני 2024 | הגשת מכתב הנמקה בנוגע לשלילת מתן מענק | תיקון לחוק החיילים המשוחררים החזרה לעבודה | נפתחה האפשרות להגשת תביעות פיצויים במסלול שכר לחודשים ינואר-פברואר 2024 ובמסלול מקדמות לחודשים מאי-יוני 2024 |
X

הצטרפו אלינו

מלא/י את הפרטים ונחזור אליך בהקדם

  X

  מעוניין/ת לקדם את העסק שלך?

  מלא/י את הפרטים ונחזור אליך בהקדם

  Error: Contact form not found.

  קרנה אט"א A.T.A CARNET

  הדרכון למעבר מהיר במכס

  כידוע, טוב מראה עיניים – ואם תראה לקניין הפוטנציאלי שלך את המוצר – יגדלו הסיכויים שהוא ישתכנע ויקנה. אבל איך לעבור במכס עם המוצר? איך למנוע תשלום מסים והוצאות, או טיפולים בירוקרטיים מייגעים וממושכים? לשם כך נחתמה אמנה בין מדינתית מיוחדת, המאפשרת מעבר חופשי של דוגמאות מסחריות ופועלת כבר שנים רבות בהצלחה. עם זאת, רבים טרם שמעו על קיומה.

  מהו פנקס מעבר לדוגמאות מסחריות – A.T.A CARNET

  פנקס מעבר מכס לדוגמאות מסחריות (להלן "קרנה") הוא מסמך המונפק על ידי לשכת המסחר. המסמך משמש, לפי תנאים מיוחדים שנקבעו באמנה בינלאומית, לצורך כניסה או מעבר זמניים של טובין מסוגים שונים בין המדינות החתומות על האמנה. מעבר זה נעשה ללא כל צורך בתשלומי מיסים כלשהם, וללא צורך בהפקדת פיקדונות בארצות הייבוא הזמני.

  יתרונות הקרנה

  1. אמנה בינלאומית – קרנה א.ט.א הנו פנקס מעבר מכס לדוגמאות מסחריות, המשמש, לפי תנאים מיוחדים שנקבעו באמנה בינלאומית, לצורך כניסה או מעבר זמניים של טובין מסוגים שונים בין המדינות, החתומות על האמנה.
  2. מעבר מהיר – השימוש בקרנה א.ט.א, מאפשר ליצואן או לאיש העסקים, לעבור ממדינה למדינה עם הטובין ו/או עם הדוגמאות שברשותו, ללא כל בעיות מיוחדות.
  3. חיסכון בתשלום מסים או פקדונות – אין כל צורך בתשלומי מיסים (לרבות: מכס, מיסי קנייה, היטלים, מע"מ או מיסי יבוא אחרים) או בהפקדת פיקדונות בעת הכניסה הזמנית לארץ הייבוא.
  4. אין דרישות כניסה בלתי מכסיות – הטובין הנלווים לקרנה אינם חייבים לעמוד בדרישות בלתי מכסיות, כגון: תקינה, סימון מוצרים וכדומה.
  5. חיסכון בזמן ובהוצאות – כל הסידורים הדרושים נעשים מראש בישראל, ותהליך הכניסה עצמו לארץ היבוא הוא פשוט, קל ומהיר. דבר, החוסך למחזיק הקרנה זמן ניכר והוצאות מיותרות בעת סיורו העסקי בחו"ל.
  6. פשטות – הכנת מסמך הקרנה היא פשוטה, קלה ונוחה יחסית ומהירה.
  7. אחידות – המסמך אחיד לכל המדינות החברות באמנה ולכל סוגי הטובין המועברים באמצעותו.

  הקרנה בלשכת המסחר

  לשכת המסחר והתעשיה חיפה והצפון מאשרת מסמכי קרנה כבר שנים ארוכות. עקב הניסיון הרב שנצבר בלשכה, הטיפול בקרנה אט"א הוא יעיל, מהיר ומקצועי.

  לחברי הלשכה הנחה של 33% בעלות אישור המסמך.

  למידע נוסף ניתן להשאיר פרטים כאן: https://lp.vp4.me/cqpa או בפניה ישירה לליענה מזרחי בטל': 04-8302109, במייל: liana@haifachamber.org.il

  באילו מדינות ניתן להשתמש בקרנה?

  אוסטריה, אוסטרליה, אוקראינה, איחוד האמירויות הערביות, איטליה, אינדונזיה, איסלנד, אירלנד, איראן, אלבניה, אלגי'ריה, אנדורה, אסטוניה, ארה"ב ,בלגיה, בולגריה, בוסניה, בחריין,בטסואנה, בלרוס, ברזיל – (נכון ליום 1.6.21 לא ניתן לצאת לברזיל עד עדכון חדש), בריטניה, גיברלטר, גרמניה, דנמרק, דרום אפריקה, הודו, הולנד, הונג – קונג, הונגריה, הרצגובינה, חוף השנהב ,טוניסיה, טורקיה, טיוואן (לטיוואן יש טפסים מיוחדים המיועדים אך ורק לארץ זו וסידור שונה לחתימה), יוון, יפן, ישראל, לוקסמבורג ,לבנון, ליטא, לטביה, מאוריציוס, מאלזיה,לסוטו, מדגסקר, מולדובה, מונגוליה, מונטנגרו, מלטה, מרוקו, מקאו, מקדוניה, מקסיקו, ניו-זילנד, נורבגיה,נמיביה, סין, סינגפור,סוויזלנד, סרביה, סלובקיה, סלובניה, סנגל, ספרד, סרי-לנקה, פולין, פורטוגל, פינלנד, פקיסטן , צ'ילה, צ'כיה, צרפת, קוריאה, קזחסטן, קטאר, קנדה, קפריסין, קרואטיה, רומניה, רוסיה, שבדיה, שוויץ, תאילנד.

  לכמה זמן ניתן להוציא את הקרנה?

  ניתן להוציא קרנה א.ט.א לפרק זמן שלא יעלה על שנה אחת פחות יום!!!.אם הקרנה הוצא לתקופה קצרה משנה, אין כל אפשרות, לאחר הוצאתו, להאריך את תוקפו. ישנן מדינות, העשויות להגביל את זמן השהייה של הטובין לזמן שונה מתוקפו של הקרנה. במקרה זה יש לייצא חזרה את הטובין תוך פרק הזמן שנקצב. יש לציין, שכל פריט, המוצא מישראל באמצעות קרנה מחוייב לחזור לישראל.

  מי רשאי להשתמש בקרנה?

  כל תושב, או חברה ישראלית, רשאים להשתמש בקרנה א.ט.א המוצא בישראל. בפרט מומלץ השימוש בקרנה ליצואנים המבקשים להציג את מוצריהם לקניינים פוטנציאלים או בתערוכות לאמנים ולספורטאים היוצאים למופעים בחו"ל עם ציוד נלווה (תפאורה תלבושות, כלי נגינה, ציוד ספורטיבי וכד') וכן למדענים ולממציאים, המבקשים לעניין גורמים בחו"ל בהמצאותיהם, או בפיתוחים שעשו במוצריהם. את הבעלים על הטובין רשאי לייצג כל מי ששמו מופיע על פני עטיפת הקרנה כנציגו של בעל הטובין, או מי שבידו ייפוי כוח מטעם הבעלים, החתום על ידי לשכת המסחר.

  * לפני יציאת הקרנה לחו"ל יש לדאוג לחתום בחותמת החברה וחתימה על הכריכה הירוקה בחלקה התחתון בסעיף J.

  אילו טובין ניתן ללוות בקרנה?

  הקרנה טוב לשימוש בסוגי הטובין הבאים:

  • דוגמאות מסחריות ודברי פרסומת.
  • טובין להצגה, לשימוש בתערוכות, בירידים או באירועים דומים
  • ציוד מקצועי, מדעי ופדגוגי (כגון: מכשירי שידור וצילום, אביזרי הוראה וכד').
  • כלי אריזה.
  • סרטי קולנוע להצגה בפני לקוחות עתידיים.
  • ציוד ואביזרים לשימוש באירועים ספורטיביים, אמנותיים, או תרבותיים.

  לחץ כאן להדגשים, הגבלות מיוחדות וטיפים לשימוש בקרנה

  הצטרפו אלינו

  מלא/י את הפרטים ונחזור אליך בהקדם

   גרסה להדפסה
   בניית אתרים
   דילוג לתוכן