ביקור בגבע (חיפה) מערכות תקשורת בע"מ 21/3/24 | סיור עסקים מרתק בדלית אל כרמל 14/3/24 | סיוע הלשכה בנושאי רגולציה לעסקים בשעת חירום | העלאת שכר מינימום – אפריל 2024 | הנחת יישוב למפונים לשנת 2024 – הנחיות מיוחדות בעקבות מלחמת "חרבות ברזל" | חוק הקפאה והפחתה של דמי הבראה בשנת 2024 לשם תקצוב הטבות לחיילי מילואים | אי הכללתן של עלויות הובלה נוספות בערך העסקה לצורך חישוב מסי יבוא עקב מלחמת חרבות ברזל | שעות פעילות הנמלים ובתי המכס בחגי האביב לשנת 2024 | הארכת הקלות בהליך מתן פטור מהצגת אישור תקן רשמי לפי סעיף 2(ג)(2) לצו יבוא חופשי נוכח המלחמה עד 1 ביולי 2024 | אפיק חשוב לאיתור עובדים במגוון תחומים וללא תשלום | הוקמה ועדת פיקוח לעניין פיטורים של מי ששירתו במילואים | צו הרחבה – תשלום שכר בשל נזק מלחמה ונזק עקיף (חרבות ברזל) | שעות עבודה בתקופת חגי פסח בלשכה | חילופים בתפקיד רכז ההדרכה הבכיר במכללה העסקית של הלשכה | עבודה ותשלום בערבי חג, ימי חג וחול המועד | אושר מתווה פיצויים לעסקים בצפון לחודשים ינואר-פברואר 2024 |
X

הצטרפו אלינו

מלא/י את הפרטים ונחזור אליך בהקדם

  X

  מעוניין/ת לקדם את העסק שלך?

  מלא/י את הפרטים ונחזור אליך בהקדם

  Error: Contact form not found.

  סיפורי הצלחה – רישוי ומיסוי עירוני

  טיפול במפגעים בדרך למפעל בפארק תעשיות גורן

  מנהל בכיר של מפעל במועצה האזורית "מעלה יוסף" פנה ללשכה וביקש סיוע: המפעל נמצא באזור התעשייה גורן והדרך אליו הפכה למזבלה, עזובה, אשפה ועשביה לאורך כל הדרך למפעל.

  הלשכה פנתה לראש המועצה, למנכ"ל החברה לפיתוח "מעלה יוסף", למשרד הכלכלה והתעשיה ולמפקד כיבוי אש בצפון  כדי שיפעלו לסילוק המפגעים. התשובות שקיבל מהמועצה וממנכ"ל החברה לפיתוח "מעלה יוסף" היו תשובות לא מעשיות  וללא התחייבות למועד לפינוי המזבלה ולניקוש העשביה בדרך למפעל – על הכביש, בצידי הכביש ועל המדרכות.

  הזמן חלף ובינתיים האזור התמלא בפסולת נוספת. גבר גם החשש לשריפות. נציג הלשכה נפגש אישית עם סמנכ"ל מחוזות במשרד הכלכלה והתעשייה והעמיד אותו על חומרת המצב. סמנכ"ל המחוזות נרתם לנושא ונפגש עם מנכ"ל החברה לפיתוח האזור ועם ראשי המועצה. לאחר פגישה זו פונתה המזבלה, השטח נוקה מלכלוך ופסולת והעשביה נוקשה.

  לאחר שנה של פניות ומאמצים ניתן עתה להגיע למפעל ללא צורך לעבור דרך ערימות אשפה וליכלוך מצטבר וגם החשש לשריפות קטן.

  להתגבר על קושי להשיג אישור ממשרד ממשלתי

  חבר לשכה פנה וביקש עזרה מול משרד הכלכלה והתעשייה. החבר היה אמור לקבל פטור ממשרד הבריאות על יבוא של מזון המיועד רק לתעשייה, אך מתן הפטור מותנה באישור של  משרד הכלכלה והתעשייה. במשרד הכלכלה בחיפה טענו שהם בעיצומים. בתל אביב ובירושלים לא ענו כלל לטלפונים. בצר לו, פנה חבר הלשכה ללשכה וביקש סיוע.

  נציג הלשכה ביקש את עזרתו של  סמנכ"ל המחוזות במשרד הכלכלה והתעשייה, שהיה לפני כן מנהל מחוז חיפה במשרד וללשכה היו עימו קשרי עבודה הדוקים. סמנכ"ל המחוזות דיבר עם פקידי המשרד בחיפה, התקשר לנציג הלשכה והציע שהמבקש יתקשר לפקידים (נתן שמות) במשרד בחיפה, מאחר שהוא נתן הנחיה לטפל בדחיפות בבקשה.

  בו ביום הבעיה נפתרה והיבואן חבר הלשכה קיבל את האישור הנדרש.

   חיסכון בזמן על השגת אישור בעירייה

  בעל עסקים מאזור המרכז ביקש מנציג לשכת המסחר לעזור לו לקבל אישור לטאבו לנכס שקנה באזור המפרץ. מכיוון שהעסק שלו ממוקם באזור המרכז ביקש לחסוך בעלות יום עבודה של נציגו או ועורכי דינו שאמורים לקבל את האישור.

  נציג הלשכה בדק את הנושא בעיריית חיפה והתברר לו שבעירייה קיים לגבי הנכס חוזה שאינו בתוקף. פנה לבעל החברה וזה הבטיח שישלח חוזה עדכני. עם הבטחה זו, פנה נציג הלשכה שוב לעיריית חיפה, ובעקבות יחסי האמון שרכש במשך שנות עבודתו מול פקידי העירייה קיבל את האישור הנדרש. אישור כזה לא יכול היה גם עו"ד, או כל נציג אחר, לקבל מבלי שיהיה לו ייפוי כוח מבעלי החברה וחוזה קנייה עדכני.

  איך לפתור חבר לשכה מתשלום  עבור מערכת מים שהמערכת העירונית אינה יכולה לספק?

  חבר לשכה, בעל "סילו" במפרץ חיפה, פנה לנציג הלשכה וביקש עזרתו מול תאגיד המים "מי כרמל": בעקבות בנייה של בית קירור בחצר הסילו, נדרש ע"י מכון התקנים לספיקה מספקת למערכת המתזים וההידרנטים של העסק. התברר כי המערכת העירונית אינה יכולה לספק את הספיקה הנדרשת, ולכן נדרש חבר הלשכה להקים מיכל מים של 100 מ"ק ומערכת משאבות אוטומטית בחצר העסק.

  מבדיקה שעשה נציג הלשכה, התברר שאף עסק אחר באזור אינו נדרש למיכל מים ולמשאבות בנוסף למערכת העירונית הקיימת.

  נציג הלשכה פנה למנכ"ל "מי כרמל" ולמהנדס הראשי של התאגיד, המהנדס ביקר במקום והבטיח למצוא פתרון. בעקבות סיור במקום ובדיקות שנעשו ע"י "מי כרמל" אכן נמצא פתרון. אספקת המים למבנה החדש תבוצע ע"י חיבור חדש של צינור מים ומד מים "6, שיוכל לספק את הספיקות המכסימליות והלחצים הזמינים ברשת הציבורית.

  שני הצדדים, גם "מי כרמל" וגם בעל העסק, היו מרוצים מסיכום זה. סיכום שחסך לבעל העסק כסף רב שהיה נדרש לבניית מיכל המים ולהתקנת מערכת משאבות אוטומטית.

  הצטרפו אלינו

  מלא/י את הפרטים ונחזור אליך בהקדם

   גרסה להדפסה
   בניית אתרים
   דילוג לתוכן