וובינר להיערכות עיסקית לסוף שנת 2023 ולשנת 2024 בתקופת חירום 13.12.23 | עדכוני יבוא, מכס ותקינה 24.10.23 | הממונה על התקינה מודיע על מתן פטור זמני מהצגת אישור תקן רשמי (2ג2) 17.10.23 | הנחיות הממונה על התקינה לביצוע זיהוי ונטילה נוכח מלחמת חרבות ברזל 17.10.23 | אי אכיפה של חובת סימון מוצרים | שווי שימוש ברכב – הנחיות מיוחדות במלחמת "חרבות ברזל" | בנק ישראל מודיע על הרחבה של מתווי הסיוע לתושבי הצפון בהתמודדות עם השלכות מלחמת "חרבות הברזל" | פורסמו ברשומות צווים המפחיתים את שיעור מס הקנייה והבלו המוטל על הסולר נוכח המלחמה | גילוי דעת מטעם הממונה הראשית על יחסי עבודה – תשלום דמי הבראה | המשרד להגנת הסביבה מפרסם הנחיות מעודכנות למלחמה בעניין רישיונות, היתרים ואישורים סביבתיים | אי הכללתן של עלויות הובלה (מסוג תום מסע והיטל מלחמה), בערך העסקה לצורך חישוב מסי יבוא | נוהל שחרור תרומות לחיילי צה"ל ותרומות שאינן מיועדות לצה"ל | תיקון חוק עבודת נשים – דחיית מניין 60 ימים המוגנים מפני פיטורים, לאחר תום החל"ת | הארכה אוטומטית של אישורים רגולטוריים תקופתיים נוכח מלחמת חרבות ברזל | הגדלת תקרת אשראי לגביית מיסי יבוא בכרטיסי אשראי נוכח המלחמה | מכתב מטעם משרד הכלכלה בנוגע למצב הכלכלי לאור האירועים הביטחוניים בישראל | הנחיות פיקוד העורף | השתתפות בכנס על השפעות המלחמה על תעסוקה בחברה הערבית -אתגרים ויצירת מענים |
X

הצטרפו אלינו

מלא/י את הפרטים ונחזור אליך בהקדם

  X

  מעוניין/ת לקדם את העסק שלך?

  מלא/י את הפרטים ונחזור אליך בהקדם

  Error: Contact form not found.

  אודות

  לשכת המסחר והתעשיה חיפה והצפון, כארגון המעסיקים המוביל בצפון, שמה לה למטרה לעמוד לצידו של איש העסקים, ולהיות ביתם של העסקים בצפון.

  הלשכה מממשת מטרה זו באמצעות עזרה לעסק היחיד בהתנהלות היומיומית – חיסכון בעלויות, פתרון בעיות מול הרשויות השונות, אפשרויות ייעוץ כמעט בכל תחום שהעסק נזקק לו, ובאמצעות קידום המגזר העסקי הצפוני כולו, על ידי מאבקים להבאת פרויקטים לצפון, לפיתוח תשתיות ולשינוי במיסוי, הפוגע במגזר העסקי.

  לשכת המסחר והתעשיה חיפה והצפון הוקמה על ידי אנשי העסקים ולמענם. מאז הקמתה (בשנת 1921) נוצר בה תמהיל מיוחד לעזרת העסק: הצטברו בה ניסיון וידע של שנים בצד אנשי מקצוע מיומנים, המעדכנים כל הזמן את הידע ואת השירותים שהלשכה נותנת לחבריה, בהתאם לשינויים בסביבה העסקית ולצרכים העולים מהשטח.

  בלשכת המסחר מסייעים במציאת פתרונות לבעיות. כל מנהל ובעל עסק יכול להיעזר בייעוץ בכל היבט של התנהלות העסק: עבודה ושכר, חוזים בארץ ובחו"ל, גבייה, ביטוח, מימון, רישוי לעסקים, מיסוי ושאר דרישות הרגולציה ועוד.

  איש עסקים יכול למנף את העסק בחו"ל בעזרת הלשכה: מידענות למציאת שוקים חדשים, הזדמנויות עסקיות ומידע מקיף על ספקים ולקוחות אפשריים. בלשכה מנפיקים מסמכי יבוא ויצוא, המקלים בפיתוח קשרי סחר בחו"ל.

  לחברי לשכת המסחר והתעשיה חיפה והצפון אפשרויות של חשיפת העסק בפני קהל יעד מפולח. בלשכה מתקיימים מפגשים קבועים ליצירת הפניות עסקיות, פורומים לליבון דילמות עסקיות, אפשרות לחשיפת העסק באתר הלשכה וברשתות החברתיות ועוד.

  כדי לקדם את העסק ואת העובדים על ידי השתלמויות וקורסים בתחומי שיווק, ניהול, סחר חוץ ולוגיסטיקה – עומדת לרשות העסקים המכללה העסקית לניהול וסחר בינלאומי, הפועלת בלשכה ומציעה קורסים מעודכנים ברמה גבוהה.

  בלשכה חברות רבות בתחומי התעשייה, המסחר, היבוא והיצוא והשירותים העסקיים. חברים בה בני הדור השלישי והרביעי בחברות בעלות ותק של עשרות שנים ,בצד עסקים חדשים וחברות בתחומים טכנולוגיים מתקדמים, המוצאים בלשכת המסחר את ביתם.

  הלשכה הינה עמותה רשומה. בראשה עומדת הנהלה בת 18 חברים נבחרים. נשיא הלשכה הוא מר דוד קסטל, בעלים של סוכנות ימית ישראלית סקנדינבית.

  לשכת המסחר והתעשיה חיפה והצפון נוסדה בשנת 1921 על ידי אנשי העסקים בחיפה ובסביבתה ולמענם.

  מאז שנותיה הראשונות דאגה לשכת המסחר לא רק לאינטרסים המיידיים של חבריה, אלא גם לקידום מעמדה הכלכלי של חיפה. נשיאה השני של הלשכה, שמואל פבזנר, נטל חלק פעיל במאבק שהביא להעדפת חיפה על פני תל אביב בהקמת הנמל הראשי של ארץ ישראל והשפיע במידה רבה על החלטה זו. להנהלת הלשכה הייתה מעורבות בפתיחת הטכניון בחיפה ב -1924 ובשנות השלושים התגייסה הלשכה על חבריה לעידוד הבאת יזמים שישקיעו בעיר. בשנות הארבעים קראה הלשכה לחבריה לקנות מניות בחברת הספנות החדשה, צי"ם, כדי להבטיח את עתידה – ואלה רק דוגמאות לפעולותיה של הלשכה לקידום העיר.

  גם כיום עומדת לשכת המסחר בחזית במאבקים להבאת פרויקטים גדולים לעיר ולאזור, פרויקטים, שיביאו איתם משקיעים ותעסוקה ויהפכו את מטרופולין חיפה למוקד כלכלי של הצפון כולו ובעתיד – לשער מרכזי לכלכלת המזרח התיכון.

  ייעודה של לשכת המסחר והתעשיה חיפה והצפון הינו לעמוד לצד חבריה, אנשי העסקים והתעשייה, ולענות על צרכי העסק היחיד, להקטין עלויות ולקדם ולמנף את העסק.

  לשכת המסחר מייצגת את החברים בפתרון בעיות מול הרשויות השונות, לרשות החברים עומדים יועצים מקצועיים בתחומים מגוונים, בלשכה מרכז מידע וקשרי חו"ל המסייע לאתר לקוחות, או ספקים, בארץ ובחו"ל ומציע מגוון פעילויות בינלאומיות לפתיחת שווקים בחו"ל. החברים יכולים לקבל מידע מקדים על חברה שאיתה מבקשים לעשות עסקים, להפיק תועלות שונות מימי עיון ומפגשים, ולהגיע להזדמנויות עסקיות חדשות דרך היכרות עם חברי לשכה אחרים.

  כדי לקדם את העסקים, יצרה לשכת המסחר מסגרות למפגשים בין החברים. מפגשים, שבהם נוצרים קשרים עסקיים: בכנסים, באירועים חברתיים, במפגשי נטוורקינג, בהפניות שעושים עובדי הלשכה. הלשכה מקיימת מפגשים חודשיים ליצירת הפניות עסקיות חדשות, בלשכה הוקמו פורומים קבועים, כמו פורומים למנכ"לים , הפועלים בחיפה ובגליל, המשמשים לליבון בעיות, לסיעור מוחות ולקשרים עסקיים.

  הלשכה מארגנת ועידות עסקים וכנסי ניהול ושיווק. אירועים אלה מיועדים הן לעדכונים מקצועיים והן למפגשים לא פורמאליים בין אנשי העסקים ונבנו מתוך הכרה כי הקהילה העסקית בחיפה ובצפון מהווה מוקד כלכלי, שיש לפעילותו המשולבת עוצמה והשפעה.

  לשכת המסחר והתעשיה חיפה והצפון היא ארגון המעסיקים המוביל בצפון הארץ, ומונה מפעלים, עסקים ושירותים העסקיים. עוצמתה של לשכת המסחר נשענת על חבריה, עובדיה ויועציה ועל ניסיונה עתיר השנים והידע. הלשכה הנה עמותה עצמאית ואינה סניף של ארגון אחר. היא משתפת פעולה עם לשכות המסחר בארץ במסגרת איגוד לשכות המסחר בישראל.

  לשכת המסחר והתעשיה חיפה והצפון מהווה מרכז לכל הגורמים העסקיים בצפון. מעסקים בהיקף פעילות קטן ועד לחברות הגדולות במשק. בלשכה משתפים פעולה עסקים מכל רחבי הצפון, כולל עסקים מהחברה הערבית ומהחברה הדרוזית. לשכת המסחר והתעשיה חיפה והצפון – הבית של העסקים בצפון.

  גרסה להדפסה
  בניית אתרים
  דילוג לתוכן